• Deutsch
  • Türkçe

HS1 Mainz Gençlik Kolları Genel Merkezimizi Ziyaret Etti


Hessen birinci Bölgemize bağlı faaliyet gösteren Mainz Türk İslam Kültür Derneği Başkanı Sayın Dağıstan Afşın, Gençlik kolları ile birlikte Almanya Türk Federasyon Genel Merkezini ziyaret etti. Genel Başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol Mainz’dan gelen genç kardeşlerimizle sohbet etti.
 
Genel Başkanımız; “Bizler Almanya’nın anayasal düzeni içerisinde, toplumsal değerlerine saygılı, kendi benliğimiz ve imkanlarımızla uyumlu bir hayatı isteyen ve teşvik eden Avrupa Türklüğü‘nün üçüncü nesliyiz. Babalarımız, dedelerimiz yaklaşık yarım asır önce buralara gelmişlerdir. Avrupa Türklüğü olarak elli yılı aşkın geçmişimizde Almanya’ya her alanda önemli katkılar sağladık” dedi.
 
Almanya’da isiliğin en çok Türk gençlerini olumsuz etkilediğine değinen Genel Başkanımız, “eğitimde mutlaka fırsat eşitliği sağlanmalıdır. Bu konu Avrupa Türklüğünün geleceği açısından çok önemlidir. Federasyonlarımızın bünyesinde bulunan derneklerimizin bu konuda tüm imkanları ile daha eğitimli nesiller yetiştirilmesi için teşvik ve desteklerini sürdürmeye devam edecektir. Sizlerde mutlaka en donanımlı eğitimi isteyiniz ve başarmak için mücadele ediniz” dedi.
 
Genel Başkan Sayın Doğruyol sohbetinde Federasyon olarak Gençliğe verilen öneme de değinerek, “Bu gün gençlik kollarımızın yöneticisisiniz, Yarının dernek yöneticileri yine sizlerin arasından çıkacak. Bu sebeple mutlaka yöneticilik vasfınızı geliştirin. Derneklerimizin sizin gibi yetişmiş yöneticilere ihtiyacı vardır’’ dedi.
 
ATF Basın

Galeri