• Deutsch
  • Türkçe

HS1. Bölge Bingen Türk İslam Kültür Ocağı Kongresini gerçekleştirdi


Hessen 1. Bölge Başkanlığına bağlı faaliyetlerini sürdüren Bingen Türk İslam Kültür Ocağımız 39. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

Kongre’ye Almanya Türk Federasyon genel sekreteri Sayın Fatih Oğuz ve genel Sekreter yardımcısı Sayın Yusuf Zorluoğlu, Hessen 1. Bölge Başkanı Sayın Zihni Tosun, yardımcıları Sayın Sedat Temel ve Dağıstan Afşin, bölge yöneticileri, Genel İdare Kurulu üyeleri ve dernek üyeleri katıldılar.

Kongre Kur'an-ı Kerim tilaveti ve topluca okunan İstiklal Marşı ile başladı. Bingen Türk İslam Kültür Ocağımızın 39. Olağan kongresini yönetmek için teklif edilen Divan heyeti Hessen 1. Bölge Başkanımız Sayın Zihni Tosun, bölge başkan yardımcısı Dağıstan Afşin ve Yılmaz Yıldızhan tarafından genel kurula katılan üyelerin oylarıyla oluşturuldu.

39. Dönem Olağan kongre divan heyeti, gündemde bulunan maddelerin icrasına başladı. Faaliyet, muhasebe raporları okumasının ardından, denetleme kurulu raporu okundu. Genel kurula ibra edilen raporlar, Divan Başkanı Sayın Zihni Tosun tarafından kabulü için üyelerin oyuna sunuldu. Kongrede hazır bulunan üyelerin oylarının tamamıyla ibra edildi

Bingen Türk İslam Kültür Ocağımızın 40. Faaliyet döneminin Başkan ve yönetim kurulları için seçimler yapıldı. Bingen Türk İslam Kültür Ocağımız mevcut Başkan Sayın Mehmet Arıkan yeniden teklif edilerek oy birliği ile kabul edildi.

Dernek başkanının belirlenmesi sonrası Bingen Ülkü Ocağımızı Başkan Mehmet Arıkan ile birlikte yönetecek olan Dernek yöneticilerinin teklif edilerek seçilmesi sonrası, disiplin kurulu ve denetleme kurulu oluşturuldu.

Divan başkanımız sayın Zihni Tosun yeni seçilen dernek başkanına teşekkür konuşması sonrası kongre tamamlanmış oldu. ATF Genel Sekreteri Sayın Fatih Oğuz teşkilatlarımızın gündeminde bulunan konuları Bingen Türk İslam Kültür Ocağımız kongresinde hazır bulunan ülküdaşlarımıza değerlendirdi. Yaklaşan referandum ve Avrupa’da başta Hollanda olmak üzere çeşitli ülkelerde vatandaşlarımızın demokrasi, insan hakları ve ifade özgürlüğüne yönelik alınan anlamsız tavırları değerlendirdi.

ATF Basın