• Deutsch
  • Türkçe

Heilbronn Geleneksel “Türk Kültür Festivali” Büyük İlgi Gördü


Baden-Württemberg 3. Bölge başkanlığımıza bağlı faaliyet gösteren Heilbronn Türk Ocağımızın “TÜRK KÜLTÜR FESTİVALI” göz kamaştırdı.

BW3. Bölge Heilbronn Türk Ocağı uzun süredir kermes şeklinde gerçekleştirdiği etkinlik bundan beş sene önce Almanya Türk Federasyon Genel başkanı Sayın Şentürk Doğruyol’un önerisi üzerine TÜRK KÜLTÜR FESTİVAL ismini alarak etkinlik başarıyla devam etirilmektedir. Bu güzel etkinlik, Heilbronn derneğimizin yöneticilerinin birlik ve beraberlik içerisinde özverili çalışması neticesinde bu günlere gelinmiş bulunmaktadır. Heilbronn Türk Ocağımızın yaklaşık yarım asırdır Heilbronn ve çevresinde verdiği hizmetin takdirle karşılanıyor olması önceki başkanlarımız ve yöneticilerimizin birlik ve beraberliğe verdiği önemle artırılmıştır. Bu yıl beşincisini kutladığımız , Türk Kültür Festivali’nin gördüğü yoğun ilginin temelinde birlik ve beraberliğimizin nakış nakış işlendiğini görmek mümkündür. 

Heilbronn Türk Ocağı başkanı Sayın Gökhan Varol, “Heilbronn’da Kültür ve Sanat Festivali” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Heilbronn Türk Ocağı, bu yıl 5. sini gerçekleştirdiği Türk Kültür Festivali’yle, alanlarında bölgemizin en önemli etkinliklerinden biri oldu. Dernek Başkanı Sayın Varol, Etkinliğimize katılan misafirlere, Türk Kültürü ve Heilbronn şehrinin tanıtımını başarıyla yapmaktadır. Mazisi uzun yıllara dayanan Türk Kültür Festivali ismini bizlere bundan beş sene önce Almanya Türk Federasyon Başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol vermişti. Sayın Genel Başkanımız Heilbronn Türk Ocağımızın bu güzel etkinliğinin Kermesi olarak devam ettirilmesi artık mümkün olmadığını ifade ederek, “Türk kültürünün tanıtımında müstesna bir yere gelen bu güzel etkinlik bundan sonra “Türk Kültür Festivali” olarak devam etsin demişti. Genel Başkanımızın bu sözünün üstünden uzunca bir zaman geçti. Allaha Şükür Türk Kültür Festivali her geçen gün daha da zenginleşerek geleneksel olarak devam ediyor” dedi.

Festivalde Türk Mutfağının Zengin Çeşitleri Beğenildi

Dört gün süren, geleneksel 5. Türk Kültür Festivali’nde Türk mutfağının zengin çeşitleri, kadın kollarımızın aylar öncesi hummalı çalışmaları neticesinde hazırlanan çeşitli örnekleri başarıyla ziyaretçilere sunuldu. Yaklaşık üç bin metre kare alana yayılan Türk Kültür Festivalimize ailece gelenler tanışma ve kaynaşma imkanı buldular. Çocuklar kendileri için ayrılan alanda doyasıya eğlendiler. vatandaşlar Ramazan ayında derneğimizin verdiği iftarlarda buluşmak üzere ayrıldılar.

Heilbronn Ülkü Ocağı’nın kapalı ve açık alanının tamamına yayılan etkinliğimizi onurlandıran Almanya Türk Federasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol ve Genel Sekreter yardımcısı Yusuf Zorluoğlu, Heilbronn Türk Kültür Festivali çerçevesinde kurulan stantları tek tek gezerek yöneticilerden bilgi aldı. Genel Başkanımız, Heilbronn ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımızın ailece katıldıkları “Türk Kültür Festivali”ni Heilbronn’a kazandıran yöneticilere şükran duyduğunu ifade ederek, başta “Kadın Kolları olmak üzere emeği geçen tüm yöneticilere teşekkür ederim. Gerçekleştirdiğiniz bu etkinlikle, toplumsal barış ve huzura büyük katkısı vardır. Bu aktiviteler sayesinde birlik ve beraberliğimiz artarak kuvvetlenmektedir. Türkiye'nin dört bir yanını temsil eden yöresel ürünlerin tanıtımı, takdire şayandır” dedi.

ATF BASIN

Galeri