• Deutsch
  • Türkçe

Friedrichshafen Türk İşçiler Cemiyeti Ramazan etkinliği


Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkanı sayın Şentürk Doğruyol, BW2. bölge Başkanlığının, Friedrichshafen Türk İşçiler Cemiyeti'nin düzenlediği geleneksel iftar programına katıldı. Friedrichshafen Türk İşçiler Cemiyeti Ramazan etkinliği kapsamında T.C.Stuttgart Başkonsolosu Sayın Mehmet Erkan Öner, STK ve İş dünyası temsilcileri, Bölge ve dernek başkanlarımızın yansıra çok sayıda ülküdaşımızın katıldığı iftar sofrasında bir araya geldiler.

Genel Başkanımızın iftar programında yaptığı konuşmasın’a “Rahmet mağfiret azabdan kurtuluş olan Mübarek Ramazan ayına ulaştıran Cenab-ı Allaha şükürler olsun” diyerek başladı. Mübarek Ramazan ayı Türk ve İslam alemine hayırlar getirsin temennisinde bulunan Genel Başkan, “Mütevazi iftar sofrasını hazırlayan ATF Friedrichshafen Türk İşciler Cemiyetimize teşekkür ediyorum. Yokluk ve yoksulluk içerisinde, savaş ve terör gölgesinde Ramazan ayını geçiren soydaşlarımıza ve din kardeşlerimizin dualarımızla yanlarındayız. Rızık Allah’tandır, Allah’ın rızkına Almanya aracılığı ulaştığımızdan, Cenab-ı Allaha şükrettiğimiz gibi Almanya’ya da minnetimizi dile getiriyoruz. Her fırsatta dile getirdiğim gibi yine bu vesileyle tekrar ediyorum, biz Avrupa Türkleri olarak üzerinde yaşadığımız ülkenin ayrılmaz bir parçasıyız. Her vatandaş gibi bizler de Almanya’nın anayasal düzenine saygılı, kanunlarına riayet ediyor, toplumsal ve inanç değerline hoşgörüyle yaklaştığımız gibi muhtemel tehlikelerin de altını çizerek, Almanya’da var olan yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığının giderek artması toplumsal huzuru tehdit ettiğinin altını bir kez daha huzurlarınızda ifade ediyor ve yetkililerden tedbir alınmasını gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasının demokrasi hoşgörü ve toplumsal huzur açısından önemini gözler önüne seriyorum.

Biz Türk Federasyon mensupları Türk ülkücüsü, Türk milliyetçisiyiz. Almanya’da kültürel kimliğimiz olan Türk Kimliğinin korunması noktasında ağırlıklı kültürel faaliyetler yapıyoruz. Demokrasiyi içtenlikle benimsemiş bizlere ırkçı faşist antidemokratik gibi yaftalamalar yapanlar, asıl demokrasi karşıtı kendileridir. Yabancı düşmanlığının, ırkçı eylem ve söylemlerin, islamafobinin giderek artmış olması demokrasinin hangi seviyelerde olduğunu göstermektedir. Türkiye’nin iç meselelerini sürekli bahane ederek demokrasi havarisi kesilenler önce bir kendilerine bakmalıdır. Türkiye mahalli idareler seçimi yapmıştır. Kazanan bellidir. O’da 15 Temmuz gecesinde oluşan Milli birlik ve beraberliğin güvencesi Cumhur İttifakıdır. Hep beraber takip ettiğimiz gibi, İstanbul Büyükşehir belediye Başkanlığı seçimleri YSKya yapılan gerekçeli itiraz sonrası tespit edilen usulsüzlükler ve tam kanunsuzluklardan dolayı 23 Haziran’da yenilenmesi kararı çıkmıştır. PKKnın, FETÖnün, YPGnin PYDnin, İPin, Açıklamaları ve Almanya’daki Türkiye karşıtlarının aksine bizde İstanbul seçimleri için gayretimizi ortaya koyacağız ve Cumhur İttifakının başarısı için çalışacağız. İstanbul’da seçmen olan vatandaşlarımızın sadece yerelde kendi tartışmaları doğrultusunda değil, İstanbul ve hatta Türkiye dışında ki Türklerin hassasiyetlerini dikkate almaları sorumlulukla davranmalıdırlar. Almanya’da 15 Temmuzu destekleyen Türk ve Türkiye karşıtlarının desteklediği bir aday Türk’ün menfaatine olamaz. Biz Türkiye’nin bölünmesini isteyenlerin tarafında olmadık olmayacağız. Türk Milliyetçileri ve ülkücüler Liderimizin emrinde Türkiye’nin bekasının gereği ne ise onu yapmaktan geri durmayacaktır” diyerek Avrupa Türklüğünün gündemini vatandaşlarımıza değerlendirdi.