• Deutsch
  • Türkçe

Dietzenbach Ocağımızın 23. Olağan Kongresi


Hessen 1. Bölge Başkanlığına bağlı faaliyetlerini sürdüren Dietzenbach Türk Alman Kültür Derneğimiz 23. Olağan kongresini gerçekleştirdi.
 
Kongre’ye Almanya Türk Federasyon Genel Sekreter Yardımcısı Sayın  Yusuf Zorluoğlu, Hessen 1. Bölge Başkanımız Sayın Zihni Tosun ve bölge yöneticileri, Genel İdare Kurulu üyeleri ve dernek üyeleri katıldılar.
 
Kongre Kur'an-ı Kerim tilaveti ve topluca okunan İstiklal Marşı ile başladı. Dietzenbach Ülkü Ocağımızın 23. Olağan kongresini yönetmek için teklif edilen Divan heyeti Hessen 1. Bölge Başkanımız Sayın Zihni Tosun, Bölge Başkan yardımcısı Sayın Harun Karaçavuş ve Teşkilatımızın üyesi Sayın Mustafa Barak başkanlığında oy birliği ile oluşturuldu.
 
22. Dönem Teşkilat Başkanı İbrahim Demirci'nin Açılış konuşmasından sonra 23. Dönem Olağan kongre divan heyeti, gündemde bulunan maddelerin icrasına başladı. Sayın Tolga Öztürk’ün Faaliyet, Sayın Oğuzhan Ballık’ın Muhasebe raporları okumasının ardından, Denetleme kurulu raporu okundu. Genel kurula ibra edilen raporlar, Divan Başkanı Sayın Zihni Tosun tarafından kabulü için üyelerin oyuna sunuldu. Kongrede hazır bulunan üyelerin oylarının tamamıyla ibra edildi
 
Yeni Faaliyet döneminin Başkan ve yönetim kurulları için seçimler yapıldı.23 .Dönem Başkanlığı için Sayın Mahmut Danışman, derneğimizin üye tarafından Divan’a teklif edildi. Genel Kurulun onayına sunulan Başkanlık teklifi oy birliği ile kabul edildi. Sırasıyla Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin kurullarının seçimi gerçekleşti ve sonrasında yeni başkan Mahmut Danışman üyelere teşekkür ederek, gösterilen teveccühe layık olmaya gayret edeceğini ifade etti. Dernek başkanının belirlenmesi sonrası Dietzenbach Ülkü Ocağımızı Başkan Mahmut Danışman ile birlikte yönetecek olan Dernek yöneticilerinin belirlenmesine geçildi. Divana yönetim kurulu için verilen 14 kişilik liste oy birliği ile kabul edilerek dernek yönetimi belirlenmiş oldu. Yönetim kuruluna seçilen ülküdaşlarımız: Oğuzhan Ballık, Alper Ekici, İbrahim Demirci, Nuh Danışman, Olcay Altıntaş, Tolga Öztürk, Murat Tozar, Veli İlker Tutuk, Turan Vasi, Veli Danışman, Osman Tutuk, Süleyman Danışman, Ahmet Virit ve Abdurrahman Sabırsuyu.
 
Disiplin Kuruluna Sayın Salman Vasi, Veli Küçük ve Mustafa Uyan  Denetleme kuruluna Sayın Mustafa Barak, Halil Vasi ve Hanifi Ballık tekif edilerek kabul edildi.
 
Divan başkanımız sayın Zihni Tosun yeni seçilen dernek başkanına teşekkür konuşması ve ardından ATF Genel Sekreter Yardımcısı Yusuf Zorluoğluna gündemi değerlendirmesi için söz verdi
 
Kongre derneğimizin verdiği ikramla son buldu.
 
ATF Basın

Galeri