• Deutsch
  • Türkçe

Dietzenbach Ocağımızın 23. Olağan Kongresi


Hessen 1. Bölge Başkanlığına bağlı faaliyetlerini sürdüren Dietzenbach Türk Alman Kültür Derneğimiz 24. Olağan kongresini gerçekleştirdi.
 
Kongre’ye Almanya Türk Federasyon Genel Sekreter Yardımcısı Sayın  Yusuf Zorluoğlu, Hessen 1. Bölge Başkanımız Sayın Zihni Tosun ve bölge yöneticileri, Genel İdare Kurulu üyeleri ve dernek üyeleri katıldılar.
 
Kongre Kur'an-ı Kerim tilaveti ve topluca okunan İstiklal Marşı ile başladı. Dietzenbach Ülkü Ocağımızın 24. Olağan kongresini yönetmek için oluşturulan Divan heyeti Hessen 1. Bölge Başkanımız Sayın Zihni Tosun, Bölge Başkan yardımcısı Sayın Eren Demiröz, Dietzenbach derneğimizin önceki başkanlarından Sayın Mustafa Barak oldu.
 
23. Dönem Teşkilat Başkanı Sayın Mahmut Danışman'nın Açılış konuşmasından sonra, divan heyeti, gündemde bulunan maddelerin icrasına başladı. Faaliyet, Muhasebe raporları okumasının ardından, Denetleme kurulu raporu okundu. Genel kurula ibra edilen raporlar, Divan Başkanı Sayın Zihni Tosun tarafından kabulü için üyelerin oyuna sunuldu. Kongrede hazır bulunan üyelerin oylarının tamamıyla ibra edildi
 
Yeni Faaliyet döneminin Başkan ve yönetim kurulları için seçimler yapıldı.24 .Dönem Başkanlığı için Sayın Veli Küçük teklif edilerek oylama sonucunda oy birliği ile kabul edildi. Sırasıyla Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin kurullarının seçimi gerçekleşti ve sonrasında yeni başkan Sayın Sayın Veli üyelere teşekkür ederek, gösterilen teveccühe layık olmaya gayret edeceğini ifade etti.
 
Divan başkanımız sayın Zihni Tosun yeni seçilen dernek başkanına teşekkür konuşması ve ardından ATF Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Yusuf Zorluoğlu gündemi değerlendiren bir konuşma yaptı.
 
Sayın Yusuf Zorluoğlu, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, “sağlıklı ve kalıcı faaliyetler yapmanın anahtarı, birlik ve beraberlikten geçmektedir” dedi. Anadilimiz Türkçe’nin teşkilatlarımızda olduğu kadar evlerde de konuşulması geleceğimiz açısından çok önemli bulduğunu ifade ederek, yeni seçilen başkan ve yöneticileri tebrik ederken, önceki yöneticilere gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür etti.

Galeri