• Deutsch
  • Türkçe

Bugün 'üç ayların' habercisi Regaip Kandili


İslam aleminde mübarek kabul edilen ve recep, şaban, ramazan aylarını kapsayan "üç ayların" habercisi Regaip Kandili, bugün idrak edilecek.

Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan, recep ayının ilk perşembe gününü cumaya bağlayan gecesi idrak edilen Regaib Kandili, "rahmet ve mağfiret gecesi" kabul ediliyor. Türk Federasyona bağlı derneklerimiz Regaip Kandili dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Camilerimizdeki özel programda, Kur'an-ı Kerim ve mevlit okutulacak. Dualar edilecek.

Recep, şaban ve ramazan aylarından oluşan üç aylar rahmet ve bereket mevsimidir. Üç aylar, ihsan ve ikramlarla dopdolu olan Regaip, Miraç, Berat ve Kadir geceleri ile süslenmiş maneviyat iklimlerimizdir. Ruhlarımızı dua ve ibadetlerle ferahlatmak, kulluk şuurunu tazelemek ve Cenabı Hakk'ın rızasını kazanmak için fırsatlarla dolu bir zaman dilimidir. Bu mübarek ayları ve içerisinde bulunan kandil gecelerini tövbe, ibadet, hayır hasenatla ihya etmenin ve en güzel şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olarak ihya etmeliyiz.