• Deutsch
  • Türkçe

Birliğimizi Kimse Bozamaz


Almanya Türk Federasyonu (ATF) Kuzey Almanya Bölge Başkanlığı Hamburg Türk Kültür Merkezi (HTKM) tarafından düzenlenen “Kültür ve Ülkü Şöleni” bölücü terör örgütü yandaşlarının her türlü engelleme girişimine rağmen başarıyla ve büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Bölücülerin engellemesi sonucu, yaşlılar ve engelliler dahil, salonu dolduran iki bine yakın sanatsever vatandaşımız araçlarını uzaklara park ederek uzun bir yürüyüşten sonra salona ulaşabildiler.

Gece programı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın topluca okunmasının ardından Hamburg derneğimizin Başkanı Sayın Şahin Almaoğlu’nun yaptığı konuşmayla açıldı. Geceye Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol katılarak bir konuşma yaptı. Etkinliğe Almanya Türk Federasyon Genel Başkan Yardımcıları Sayın Erdoğan Aktaş ve Sayın Nihat Güney’in yanı sıra, Bölge Başkanları, Genel İdare Kurulu Üyeleri, Dernek Başkanları ve çok sayıda vatandaşımız ailece katıldılar.

Şölende ilk konuşmayı Hamburg Türk Kültür Merkezi (HTKM) Başkanı Sayın Şahin Almaoğlu yaptı. Organizenin bu denli disiplin ve bir o kadar da coşkulu geçmesinde emeği geçen Ülküdaşlarıma Teşekkür ediyorum dediği kısa selamlama konuşması sonrası Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol’u kürsüye davet etti.

Biz Ülkücüyüz

Alkışlar arasında kürsüye gelen ATF Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, bugün tek vücut halinde bu birliğin sağlanmasının temelinde, 1960’lı yıllarda Almanya’ya gelen neslin katkısının olduğunu belirterek “Almanya’daki 3 milyona yakın Türk toplumu, Almanya’nın anayasal düzenine saygılı, kanunlarına riayet ederek oluşturdukları derneklerde, kültür ve ülkülerini yaşatma mücadelesini başarıyla veriyorlar” dedi. Konuşmasına “Biz ülkücü Türk milliyetçileriyiz. Çok şükür vatansız, bayraksız, dinsiz ve imansız değiliz. Tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” diyerek devam eden Doğruyol, Afrin hareketine de değinerek “Zeytin Dalı Harekatında olan, Türkiye’nin bütünlüğü için seferde olan ordumuzun da Afrin’den zaferlerle dönmeleri temennisinde bulundu. Türk ordusunu işgalci gösterenlere karşı “Ordumuz, huzurun ve barışın elçisidir. Ordumuza destek ve güvenimiz sonsuzdur.

Bu seferden de zaferle döneceğine inanıyoruz” diyen Doğruyol “Türk bayrağının dalgalandığı tüm coğrafyalarda barış ve huzur vardır. Ama Türk bayrağına, devletine ve milletine düşmanlık besleyenlerin olduğu topraklarda ise kan ve gözyaşı akmaktadır. Özellikle bu güzel Şölenimizin disiplinli ve başarılı geçmesi için özveriyle çalışan Hamburg Teşkilatımızın Başkanı Sayın Sahin Almaoglu başta olmak üzere, Bölge Başkanı ve yöneticilerimize, Kadın kollarına, gençlik kollarına ve emeği geçen bütün ülküdaşlarıma takdir, tebrik ve şükranlarımı ifade ediyorum. Sağolun, Varolun ülküdaşlar” diyerek konuşmasını tamamladı. Daha sonra sahne alan sanatçılardan Ahmet Güven ve Nejla Çakmakçı salondakilere güzel bir konser verdiler. Gecenin ilerleyen saatlerinde sahneye gelen sanatçı Mustafa Yıldızdoğan sahneye çıkmasıyla sanatsever misafirlerin ellerinde gururla salladıkları ay-yıldızlı bayrağın şovuna dönüştü. Sahneye,  sevilen eseri “Türkiyem” şarkısını okuyarak gelen Mustafa Yıldızdoğan, salondaki coşkuyu zirve noktasına ulaştırdı.

 

Galeri