• Deutsch
  • Türkçe

ATF Umrecileri Kutsal Topraklardan Döndüler


Almanya Türk Federasyonu (ATF) Umrecileri Kutsal Toprakları ziyaret ederek sağ salim geri geri döndüler.
 
ATF Hac ve Umre Organizasyonuyla kutsal toprakları ziyaret eden 121 kişilik Umre kafilesi, 14 günlük ziyaretin ardından Almanya’ya geri döndü.
 
Frankfur, Düsseldorf, Hannover, Stuttgart, Nürnberg ve Münih Hava meydanından hareket eden kafileler İstanbul’da buluşarak önce Medine’de bulunan kutsal beldeleri dört gün süresince ziyaret ederek Mekke’ye hareket ettiler. Mekke’de Müslümanların ortak noktası olan Kâbe’yi tavaf ederek ibadetlerini yerine getirdiler. Kutsal topraklarda bulunan önemli ziyaret yerleri gezilerek dualar edildi.
 
Kelimelerle ifade edemez duyguların yaşandığı bir umre programı daha tamamladık
 
ATF Hac ve Umreden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Osman Aydın, “Allah nasip etti, kelimelerle ifade edemez duyguların yaşandığı bir umre programı daha Türk Federasyonumuza yakışır şekilde tamamladık. Bu duyguyu anlayabilmek için, o duyguyu yaşamak gerek. Ne kadar anlatırsan anlat bir tarafı eksik kalıyor. Kelimeler ifademizi anlatmaya inanın yetmiyor. İmkânı olan her Müslüman'ın, hayatında bir kere de olsa mutlaka gitmesi gerekir. Allah, bu duyguları tatmayı, yaşamayı bütün Müslümanlara nasip etsin.” dedi.
 
Umre yolculuğunun başladığı, uğurlamalarda olduğu gibi, Havalimanındaki karşılamalarda da duygulu anlar yaşandı, sevinç gözyaşlarını tutamayanlar oldu. Umreciler kendilerine sunulan dört dörtlük hizmetten ötürü Almanya Türk Federasyonumuza şükranlarını ifade ettiler. ATF Hac ve Umre organizesinin ana sloganı olan “ADIMIZ ve İCRAATIMIZ GÜVENCEMİZDİR” sözünün ne kadar isabetli olduğunu bir kere daha şahitlik ettiklerini ifade ettiler.
 
ATF Basın

Galeri