• Deutsch
  • Türkçe

ATF Teşkilat Başkanları ve Yöneticileriyle Buluştu


Almanya Türk Federasyon (ATF) çatısı altında faaliyet gösteren derneklerimizin başkan ve yöneticileri ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol başkanlığında toplandı. ATF genel merkez, Turkuaz Salonunda bir araya gelen derneklerimizin başkan ve yöneticileri, kadın kolları, gençlik kolları yöneticilerinin toplantısı gecenin geç saatine kadar sürdü.

İki bölümden oluşan toplantımız Kuran-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Birinci bölümde ATF genel başkanı Sayın Şentürk Doğruyol kısaca gündem değerlendirmesinden sonra teşkilat başkanlarına söz verdi. Teşkilatlarımızın gündemdeki konular hakkında söz alan teşkilat başkanlarımızın görüş ve önerilerinin yer aldığı konuşmalarında, anadilimiz Türkçenin korunup, kollanması yeni nesile aktarılması için talep ve görüş bildirdiler.

Yemek molası sonrası toplantının ikinci bölümünde ATF birimleri söz alarak, sorumluluk alanlarındaki faaliyetler hakkında bilgi ve planlanan stratejik çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdiler.

Türk Federasyonun Faaliyet Dili Türkçedir

Toplantının sonunda ATF Genel Başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol tekrar kürsüye gelerek, konuşmacıların görüş ve önerilerini federasyonumuzun önümüzdeki dönem yapacağı çalışmalar için yol gösterici olduğunu ifade ederek, konuşmacıların önerilerinden aldığı notları değerlendirdi. ATF Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, „Teşkilatlarımızın muhtemel gündemine gelen sorunlara el birliği içinde çözüm getirmeliyiz. Anadilimiz Türkçenin etki alanınını artırmalıyız. Bizim faaliyet dilimiz Türkçedir. ATF olarak bizler her dile ve kültüre saygı duymaktayız. Bizlerin farkı elbette dilimiz ve kültürel zenginliğimizdir. ATF 41 yıllık geçmişinde toplumun farklı da olsa hiç bir değerini hor görmediği gibi, bunları zenginlik olarak görüp saygı çerçevesinde değerlendirmiştir. 

Başbuğumuzun Yolunda Liderimizin Emrindeyiz

Bizler Ülkücüyüz. Ülkücü, tavırlı insandır. Doğrudan ve Hak'tan yana her daim tavır alır. Ülkücü Hareketi, Almanya’da temsil eden yegane kuruluş Türk Federasyon ve ona bağlı faaliyet gösteren derneklerimizdir. Ülkücü Hareketi kuran merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'tir. Türk Federasyonun banisi de bizzat O'dur. Türk Federasyon Başbuğ Alparslan Türkeş'in yolunda, Lider Devlet Bahçeli'nin önderliğinde Almanya'nın kanunlarına riayet ederek Avrupa Türklüğüne hizmet etmektedir.

Ocaklarımızın karşılaştığı her türlü sıkıntıyı ülküdaşlarımızın bir birlerine sımsıkı kenetlenmesi ile bertaraf edebiliriz. Bizler Ülkücü hareketin Avrupa’daki temsilcileri olarak bir birimizi sayarak severek kenetlenmeliyiz. Teşkilatlarımızı her türlü fitne ve fesattan koruma kararlılığını taviz vermeden sürdürmeliyiz. Ülküdaşlarımızın maddi ve manevi enerjisi ülkücü harekete nasip olmalı.

Teşkilatlarımızın, fikrimizin gereği, karşılıksız, sömürmeden, değerlerimizi istismar etmeden insanlarımıza yarım asıra yakın hizmet götürmesinin en önemli etkenlerden biri  Ülkücü Teşkilat disiplinimize ve Ülkücü Teşkilat terbiyemize sahip çıkarak mümkün olacaktır. Teşkilat disiplinimizin ve terbiyemizin en büyük dayanağı şüphesiz “Lider-Teşkilat-Doktrin” terkibidir. Bu terkibi diri ve dinç tutan dinimizin gereği olan ahlakımızdır. Bizim için ahlak Ülkücülüğümüzün mihenktaşıdır. Milletimizin birliğini oluşturan güçlerden biri İslam ahlak ve faziletidir.

Teşkilatlarımız Aile Ortamı

ATF Genel Başkanı Sayın Doğruyol, "Teşkilat yapımız ailenin her ferdinin yer bulduğu, babaların kızlarıyla, annelerin oğullarıyla, dedelerin ve ninelerin torunlarıyla sıcak bir ortamda buluştuğu kültürel mekanlar olması için elimizde bulunan imkanları seferber etmeliyiz. Büyüklerimizin değerlerini bilerek onların gönüllerini hoş tutmalıyız. Küçüklerimize sevgi ve şevkatimizi göstermeliyiz.

Sosyal Medya’yı verimli kullanalım

“Sosyal Medya üzerinden mesajlarımızı, teşkilat faaliyetlerimizi ve gündeme dair açıklamalarımızı paylaşma imkanı buluyoruz. Çağımızın bir gereksinimi olan sosyal medya platformunu davamızın ve teşkilatımızın hayrına, insanlarımıza aydınlatıcı ve birliğimizi pekiştirecek verimlilikte kullanmalıyız.”

“Geniş kitlelere ulaşma ve kendisini ifade etme imkanı veren sosyal medya platformunu niyeti hayırlı olmayan ve birliğimizi bozmak isteyen, adını farklı rumuzlarla gizleyen, Ülkücü hareketin kurumsal kimliği içerisinde bulunmayan kişiler tarafından dezenformasyon, kara propaganda ile ülküdaşlık hukuku zedelenmek istenmektdir. Ülkücü teşkilat terbiyesine yakışmayan her türlü söylem ve paylaşımlardan uzak durmalıyız. Ülkücü, her platformda vakurunu ve ahlakını koruyan insandır.“ dedi. Genel Başkanımız Sayın Şentürk Doğruyol sözlerine, “Almanya'nın ayrılmaz bir parçası olarak Anayasal düzenine ve toplumsal değerlerine saygılı yaşam sürdürmeye bugüne kadar olduğu gibi devam edeceğiz. Aynı zamanda, teşkilatlarımızda yapılan çalışmaların daha verimli, faaliyetlerin daha kapsayıcı olması için, gayret göstereceğinize yürekten inanıyor, toplantımızın Avrupa Türklüğüne hayırlar getirmesini temenni ediyorum“ diyerek sözlerine son verdi. Toplantımız, çekilen hatıra fotografları sonrası tamamlandı.

Galeri