• Deutsch
  • Türkçe

ATF BW1. Bölge Eğitim Kampı Tamamlandı


Almanya Türk Federasyon Baden-Württemberg birinci bölgemizin düzenlediği "Yöneticilik ve teşkilatçılık" eğitim çalışmasını tamamladı.

Almanya Türk Federasyon Genel Başkan Yardımcıları Sayın Sedat Kart ve Sayın Nihat Güney’in katılarak Yönetim, Yöneticilik, Sosyal Medya ve teşkilatlarımızın gündeminin değerlendirildiği etkinliğe, BW 1. Bölgemize bağlı faaliyetlerini sürdüren teşkilatlarımızın başkanları, teşkilat yöneticileri ve gençlik kolları katıldılar.

 

Bölge Başkanı Teşekkür Etti

İki günlük kampta ana başlıklar olarak İletişim, Eğitim ve Teşkilatlanma olarak ele alındı. BW1. Bölge Başkanı Sayın Mustafa Tok, bölge yöneticilerinin katıldığı eğitim çalıştayı’nın, bölgemize yakışır bir şekilde icra edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Türk Federasyon BW1. Bölge "Yöneticilik ve teşkilatçılık" eğitim kampımızın öncelikli hedefi birlik ve beraberliğimizin pekişmesi olmuştur. Yöneticilerimizden aldığım intiba çok olumlu, yapıcı ve bir o kadar da eğitici olduğu noktasındadır. Bölge Başkanı olarak karşılaştığım bu pozitif yaklaşım, ileride yapacağımız çalışmalara olumlu yönde etkisi olacaktır. Emeği geçen her ülküdaşıma teşekkür ederim. #BizBüyükBirAileyiz” dedi.

 

Dernek Başkanlar Çok Çalışarak Örnek Olmalı

Almanya Türk federasyon Genel Başkanı sayın Sedat Kart yapmış olduğu sohbette, teşkilat yapısı ve derneklerimizin karşılaştıkları problemlerin çözümü noktasında pratik bilgiler aktardı. “Bölge yöneticileri ve derneklerimizin başkan ve yöneticilerinin, özellikle de gençlik kolları yöneticilerimizin, yenilikçi, ilkeli, akılcı ve sorumlu yaklaşımlarını önemsiyoruz. Bu tür örnek çalışmaların gençlerimizin maddi ve manevi gelişiminde önemli bir kilometre taşı olduğunu düşünüyoruz. Teşkilatlarımızda organizenin başı Başkan ve yöneticileridir. Dernek yöneticilerimiz, fikirleriyle Genel Merkezimizle uyum birliği içerisinde olmalıdırlar. Yönetici olan ülküdaşlarımız aynı zamanda, kişiliği, bilgisi, tecrübesiyle, yönetim becerisiyle, tavırlarıyla Genel Merkezimizin aynası olmalıdırlar. Almanya Türk Federasyonumuzun BW1. Bölgesinde görev yapan her yönetici, teşkilatının başarısını etkileme durumundadır.

Derneklerimizde başkanlar herkesten çok çalışarak örnek davranışta bulunmalıdır. Dernek Başkanlarımız ve yöneticilerimiz yönetim kurulu kapısını üyelerine kapalı tutmasın, hep açık olsun. Üyelerinizi dışlamayın, ötekileştirmeyin. Kucaklama ve insani değerler noktasında bütünleştirin. Adaletli olun, güven ortamı sağlayın lakin birlik ve beraberliğinize kem gözlerle bakanları da aranızda barındırmayın, enerjinizi doğru yolda harcayın” dedi.

 

Teşkilatlarımızın Demokratik Değerleri Kuvvetlendi

Almanya Türk Federasyon Basın Yayın işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Nihat Güney, yapmış olduğu sohbetinde ağırlıklı olarak yeni medya diye adlandırılan İnternet medyacılığı ve Sosyal Medya üzerinde oldu. İnternet ve Sosyal Medya’nın tarihi serüvenini anlattığı sohbette, yeni medyanın tehlikeleri üzerinde de durdu. Yeni Medya ile Klasik Medya’yı karşılaştırarak sürdürdüğü konuşmasında, İnternetin yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olmasıyla birlikte teşkilatlarımıza sunduğu fırsatların altını çizdi.  

Ülkücü hareketi Almanya’da temsil eden teşkilat ve yöneticilerinin artık İnternet ortamını sağlıklı kullanmasıyla birlikte, teşkilatlarımızın demokratik değerleri, milli ve manevi anlayışı kuvvetlenerek, ülkücü fikriyatı temsil eden fertlerin özgüven düzeyi yüksek gençlerin artarak çoğaldığı ve bu zenginliğin somut faydalarını görmeye başlamış bulunmaktayız.

 

#BizBüyükBirAileyiz

Baden-Württemberg birinci bölgemizin sloganlaştırdığı #BizBüyükBirAileyiz söylemi sadece kulağa hoş gelen bir deyim olmaktan öte önümüze koyduğumuz önemli bir hedeftir. Bu hedefe ulaşmanın tek yolu birlik ve beraberliktir. Teşkilatlarımızdaki birlikteliğimizi her ne pahasına olursa olsun koruyarak geliştirmeliyiz. Asla büyükBirAile sorumluluğunu unutmadan ailemize kem gözle bakanları aramızdan def ederek kuvvetlenmeliyiz. Kuvvet her ne kadar sayılarla ölçülse de nitelikli birliktelikler sayıca çok kalabalık olan oluşumlardan kat be kat güçlüdür. Güç Birlik ve Beraberliktedir. Güç #BüyükBirAile olmaktan geçmektedir” dedi.

Bölgemizin düzenlediği ''Yöneticilik ve Teşkilatçılık'' konulu eğitim kampı ikinci günü sine vizyon gösterimiyle devam etti. Son olarak bireysel değerlendirmelerde söz alan ülküdaşlarımızın değerlendirmeleri diğer izleyiciler tarafından ilgiyle takip edildi. Toplantı, Bölge Başkanımız Sayın Mustafa Tok’un, Teşkilat ve Bölge yöneticilerine çalışmanın hayırlar getirmesini dileyerek çalıştayı tekrar buluşmak temennisiyle kapattı. Pazar günü akşama doğru hatıra fotoğrafları çekinerek vedalaşıldı.