• Deutsch
  • Türkçe

Almanya Türk Federasyon GİK Toplantısını Gerçekleştirdi


Almanya Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu (ATF) Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı yapıldı. Toplantı Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası topluca okunan İstiklal Marşı ile başladı.

 

Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin’in iştirakiyle, başlayan GİK toplantısı, iki bölümden oluştu. Birinci bölümde Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, GİK üyelerine hitap ederek, Avrupa Türklüğünün gündemini değerlendirdi.

 

İkinci Bölümde ATF Bölge başkanları ve yöneticileri ile bir araya gelinerek durum değerlendirmesi yapıldı.

 

Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Avrupa ve Türkiye gündemini değerlendirerek, Türkiye’de yaptığı temaslarla alakalı bilgi aktardı. Teşkilatlarımızın birlik ve beraberliğinin her şeyden önemli olduğunu vurgulayan ATK Genel Başkan, Türkiye’de yaşanan siyasi süreç hakkında önemli bilgi aktardı.

 

Avrupa Türklüğü Fitneye Karşıdır

 

Avrupa’da yaşayan Ülkücüler yaklaşık yarım asırlık tarihi süreç içerisinde çıkartılan fitne ve fesat çerçevesinde bir çok defa ihanete uğramıştır. Alın teri ve gözümüzün nuru olan Türk Federasyon ve dernekleri üzerinde defalarca bölme ve parçalama oyunları tezgahlanmıştır. Başbuğ Türkeş'in sağlığında Federasyonumuzun kıymetli GİK üyelerinin çoğunun hatırladığı üzere entrikalar çevrilmişti. Bu entrikaların en önemli, can alıcı kısmı belki de birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda vuku bulmasıdır. Bu tür entrikalar sahneye konulduğu günleri şöyle bir hatırlayın. Rahmetli Başbuğumuz Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisinde tam grup kuracakken bölmediler mi? Avrupa Türklüğü ve Ülkücü hareket dün nasıl ki bu oyunları görüp, Başbuğumuzun yanından ve fikirlerinden asla taviz vermeden duruş sergilemiş ise bu gün de Liderimiz Sayın Devlet Bahçelinin yanında tavizsiz bir şekilde durarak oynanan kirli oyunları bertaraf edecektir.

 

Ülkücüler ve Ülkücü Maskesi Takanlar

 

Hatırlayın dün ÜLKÜCÜ maskesi takanlar Başbuğ Türkeş'e karşı MHP'yi ele geçirmek adına dikilmişti. Şimdi de oynanan oyunlara baktığımızda bir fark görmezsiniz. Dün başaramadılar, bugünde başaramayacaklar.  Bölücülerin siyasi uzantısının başarısına gönül veren, oy verenlerin zafer çığlıkları ve bayram havası bize haklılığımızı bir kez daha teyit ettirmektedir. Yaşanan bu süreç bize adayım diye ortaya çıkanların etrafındaki menfaat odaklarını ve teşkilatı “ikbal” uğruna pazarlayanları açık seçik göstermiş oldu. Ülkücü Hareket’in sırtına basarak bir şeyler elde edeceğini umanlar korkunç hakikati er veya geç göreceklerdir. Ülkücüler, medya-sermaye-saray-cemaat destekli adayların etrafındaki çıkar çevreleri, seçilememiş, aday olamamış, görevden alınmış, bir mahareti olmayan adamların fotoğrafta yer alabilmek için giriştikleri yarışı ibretle seyrediyor. Seçimlerde MHP için harcamadığınız bu enerjiyi ibretle seyrediyoruz. Artık Ülkücüler ve Ülkücü Maskesi Takanlar çok net bir şekilde ortaya çıkmıştır” dedi.

 

Mahkeme Kararıyla Yatıp Kalkanlar Mahkeme Tanımaz Oldular

 

Mahkeme kararıyla yatıp kalkanlar işlerine gelmeyince mahkeme ve karar tanımaz olduklarını ifade eden Genel Başkan cemal Çetin, “15 Mayıs 2016 tarihinde düzenleneceği iddia edilen ve de yargı kararıyla durdurulan "korsan kongre" girişimlerine ilişkin olarak yargı organlarından alınan "tedbir" kararları, gereği yapılmak üzere; ilgili kurumlara ulaştırıldığını basından hepimiz takip ettik. MHP’nin bazı üst kurul delegelerimizin kendi ikametgâhlarında "açtıkları davalar" kapsamında verilen ihtiyati tedbir kararları göz önünde bulundurulduğunda 15 Mayıs 2016 tarihinde düzenleneceği ilan edilen "Korsan Kongreye" ilişkin işlemlerin yargı organları tarafından durdurulduğu açıklanmıştır. Bu karar çerçevesinde atanan ve karar kesinleşmediği için henüz hiçbir yetkisi bulunmayan Çağrı Heyetinin işlemleri de, yargı organlarınca durdurulmuştur. Kısa bir süre önce şaibeli ve hukuki süreci henüz tamamlanmamış olan bir kararı dillerine dolayarak, bu şaibeli kararıyla yatıp kalkanlar işlerine gelmeyince mahkeme ve karar tanımaz olduklarını hep beraber görüyoruz.

 

Teşkilatlarımızın duruşu Birlikten Yanadır

 

Tüm bunlar Ülkücülerin gözünün önünde cereyan eden hadiselerdir. Tüm bu oyunları gören Avrupa Türk Konfederasyon ve Türk federasyonlarımızın temsilcileri tavrını açıkça koyarak, birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeyeceğini ilan ediyoruz. Bizim teşkilatlarımız bölücülüğe, fitneye karşı duruşu çok nettir ve birlik ve beraberlikten yanadır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’dir” dedi.

 

ATF BASIN

Galeri